C# Mobil Uygulamaya Bildirim Göndermek(OneSignal)

C# Mobil Uygulamaya Bildirim Göndermek(OneSignal)

Merhaba, bu yazıda sizlere C# Mobil Uygulamaya Bildirim Göndermek(OneSignal) hakkında bilgi vereceğim. Bir önceki yazımızda SQL ile Pivot Table Kullanımı hakkında bilgi verdim.

C# Mobil Uygulamaya Bildirim Göndermek(OneSignal)

C# Mobil Uygulamaya Bildirim Göndermek(OneSignal)  Nerede İşimize Yarar ?

Yapmış olduğunuz windows ve mobil destekli programlarda bildirim özelliğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ihtiyacı OneSignal yardımıyla çözebilirsiniz. Ben size windows tarafından bir mobil uygulamaya nasıl bildirim gönderilir onu göstereceğim.  Basit bir yöntemi bulunmaktadır. Tabi siz bunun mobil tarafını yapmış olarak varsayarak konuyu anlatacağım.

Proje Kodlarının Eklenmesi

Yavaş yavaş proje bölümümüze geçelim. Aşağıdaki kodları Using kısmına ekleyelim.

Daha sonra bildirim gönderme işlemi yapmamız için OneSignal hesabımımızdan “APP_ID” ve “APP_KEY” gerekmektedir. Aşağıdaki kodda bir de “PlayerID” ve “MESAJ” bulunmaktadır. Bunlar ise hangi kullanıcılara göndermek istediğiniz ve bildirminizde bulunması gereken mesajdır. PlayerID ile ilgili işlemi konunun devamında açıklayacağım.

Daha sonra bildirim gönderilecek PlayerID’leri oluşturmamız lazım. Ben burada el ile diziye aktardım. Siz mobil uygulama tarafından kaç kişi kullanıyorsa uygulamaya girdiği zaman database kaydettirip daha sonra buradan çekebilirsiniz. Ben uzun sürmesin diye var olan bir PlayerID’yi kullanıyorum. Bu kodda bir den fazla ve tek bir kullanıcıya göndermeyi göstermektedir. Yani sizin tek veya birden fazla olsa bile bildirim gidecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra uygulamayı kullanan kişilere windows uygulamanızdan bildirim gidecektir. Gene tekrarlıyorum mobil tarafta işlemlerinizi yapmanız ve OneSignal işlemlerinizi bitirmeniz gerekmektedir. Yoksa tek başına bu işlemleri bir şey ifade etmeyecektir.

Ben bu konuda PlayerID ile gönderimi yaptım. Daha farklı işlemler yapmak istiyorsanız aşağıdaki linkten kendiniz farklı yöntemleri deneyebilirsiniz.

https://documentation.onesignal.com/reference

Soru ve görüşleriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

 

SQL ile Pivot Table Kullanımı
Up Next:

SQL ile Pivot Table Kullanımı

SQL ile Pivot Table Kullanımı